banner
user_photo

voříšek to Michal

22.09.2010
to neni vubec blbej napad! jesi mas matros 70
kdyztak se ozvi v kolik asi.
user_photo

Michal to Liberec

22.09.2010
BTW: nešel by někdo z Liberecký sekce zítra dopoledne natáhnout nějakýho macka na Bělidlo?1
user_photo

Michal to Hejnice

22.09.2010
heleďte se lidičkové...já ani moje drahá polovička nedorazíme o víkendu za váma, protože jedem na Moravu do sklípku na vinobraní 312 tak nám držte palce ať tam toho pošlem co možná nejvíc a ať co nejdýl vydržíme21
user_photo

PetrN 2 ól

22.09.2010
...a další díky zkušenějším borcům. Separé brzda je postupným promotáváním další lajny spojení dvou šeklů, karabin, prakticky čehokoli. Drží to třením přídavné lajny o sebe samu a krom "piplání" na začátku je to celkem příjemná záležitost. Tahal jsem 105 m s jedním párem dvoukladek sám a instalace separé brzdy byla to nejpříjemnější :-). Tak čus a mějte se príma. PN
user_photo

Spy.Dr 2 All group hejnická vikendovská

22.09.2010
Jak to vidíte se sobotou?
nějakej přibližnej plán, nejlíp
i časovej, protože hodláme
dorazit v sobotu ráno a rád bych
šel hromadně s grupou, tak abych
tam 3 hodiny nečekal nebo
nepřijel a vy už nebyli
nahoře... máte někdo tucha?
user_photo

stanely

22.09.2010
Ahoj, tak nakonec tady na víkend zůstávám 1. Takže s námi i s vejvisem taky počítejte 10. Můžem pít ... no co třeba na tvůj účet 21.
user_photo

kolouch 2 Peeto

22.09.2010
Tak na co budem v pátek pít313131?
user_photo

Spy.Dr 2 Pítko

22.09.2010
Ano pane251
user_photo

Kwjet to PetrN (info@slackshop.cz)

22.09.2010
ahoj, na způsob jak upevnit lajnu v banánu, se můžeš podívat tady www.slackshop.cz/tec…
jinak zvykem je dávat šekl s pinem ke kladce a banán na druhou stranu, ale je to jedno, tah je v lajně všude stejnej.. grigri se dá použít u lajny tak do 120 m (když používáš jeden pár dvoukladek), pak už je lepší použít ID nebo Rig a hlavně zvyšovat počet dvoukladek v základní formaci, tj. z 5:1 na 9:1 aby se tah líp rozložil, jak píše Marc..
user_photo

Peeto to Spy.dér (peeto@lajny.cz)

22.09.2010
Jak držte palečky??..ty si drž longlajnovej mód, převal to tam a zpátky, hoď si prdeláče a můžeš balit171. My to za tebe nepřejdem s palečkama ani bez palečků 21. Tož kurňa pošli to tam..máš moji důvěru a nesnaž se ji zklamat14.
user_photo

Marc

21.09.2010
To PetrN: přesně obráceně, šekl ke kladkám a banán ke stromu, tam je daleko větší tah na lajnu.

Ochrana lajny: do banánu nic a do šeklu s lock pinem taky nic, páč pak je tam moc materiálu a pokroutí se to ve výsledku ještě daleko víc...

a čemu říkáš separé brzda??? Ono totiž záleží na počtu kladek. Čím více kladek v systému, tím se síla rozloží do více pramenů lana a pak působí na brzdu ( gri gri) menší síla. Takže třeba 100m napneš na dvou dvoukladkách, ale gri gri se bude už hůře povolovat. Zvýšíš-li počet kladek na čtyři dvoukladky, na grigri bude zase menší síla a mužeš ho použít přes i přes 100m dál ... pokračování gri gri je třeba petzl rig, je celkově větší, větší povolovací páka a další vymoženosti...
user_photo

ondrahk (ondra@lajny.cz)

21.09.2010
Nový design stránek lajny.cz ....a koukejte hlasovat v anketě :-)
user_photo

Spy.Dr

21.09.2010
ve čtvrtek jdu snad tahat kilo,
tak mi držte palečky bando ať to
vyjde, a jestli jo, tak o
vikendu snad přijede Spy.Dr 100+
2 Když bůh (žena) dá 251
user_photo

PetrN 2 ól

21.09.2010
Čus všem. Díky za dobré rady. Banán sem v akci asi neviděl, připovzdělám se samostudiem. Nicméně je asi nejšetrnější, takže bych ho dával ke kladkám, kde je případná škoda větší. Ke stromu pak šekl. A zvídavé další dotazy. Do kolika metrů je podle Vašich zkušeností ještě ok brzdit a povolovat přes Gri-Gri a kdy začít se separé brzdou ? Co ochrana lajny - návleky, další popruhy. Díky. PN
user_photo

Oli to Peeto

21.09.2010
Tak to největší možná gratulace!!! 3 Šikovnej kluk! Já to tvojí mámě povídala, že to dáš 3 Tak tam pošli eště tu matiku a o víkendu to maximálně zapijem2231313131
user_photo

Peeto to Oli (peeto@lajny.cz)

21.09.2010
Fyzika úspěšně za mnou dneska a zítra doufám ve stejnej výsledek na matice1. A o víkendu jenom313131171
user_photo

Oli to Peeto

21.09.2010
Nevim jak Čéřa, ale já s tim jakože počítam 3 Dovolím si mluvit i za Ondru, že on s tim taky počítá 143

P.S. Co ty zkoušky 21
user_photo

Peeto (peeto@lajny.cz)

21.09.2010
Hele lidičkové vyjádřete se kdo budete chtít grilovat a spát v pátek u Čéři v Liberci, ať máme nějakou statistiku2.
Btw počítáš s tim Čéřo70?
to Pavel: Vectran a Aeon bych viděl na lajny 200+ a highline 60+, ale když si koupíš na kilo...proti gustu žádnej dišputát171...jinak Vectran je 5,3t.

Server Error

We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Please try again later.

error 500