První ze závodu seriálu Singing Rock Cup 2018 proběhl v rámci festivalu WoodSlack ve Světlé nad Sázavou.

Na jeho startovní lajnu se celkem postavilo 20 závodníků a závodnic, kteří se podle výsledků z kvalifikace umístili do vyřazovacího pavouka. V závodě chybělo několik stálic české speedlinové scény, proto se z kvalifikace do samotného finále probojovali i nové tváře. Závody byly vyrovnané, napěchované zábavou a ve finále napětím.

Závodu se zúčastnily 4 dívky. Kvalifikovaly se 3, Aneta nedala ani jeden platný pokus. Z kvaldy šly 1. Prcek - automatický postup do finále, 2. Hilduš a 3. Terka Dudová - z toho postoupila Hilduš a ve finále si to rozdala proti Prckovi, která s přehledem vyhrála. Takže konečné pořadí 1. Prcek, 2. Hilduš, 3. Terka Dudová.

Kluci: Přihlásilo se 16 kluků, z kvalifikace postoupilo 15, protože Fíďa nedal ani jeden platný pokus. Z kvaldy tedy vylezlo následující pořadí: 1. Lukáš Černý, 2. Jirka Máslo, 3. Filipski, 4. Doby, 5. Samo, 6. Plech, 7. Mára Smolka, 8. Radek Hůlka, 9. Jirka Cerhan, 10. Adamski, 11. Honza Jarý, 12. Tomáš Petříček, 13. David Czempka, 14. Tomáš Košatka, 15. Matěj Nešpor. Nejrychlejší čas kvalifikace měl Lukáš 7,50 s, nejpomalejší Matěj 25,95 s. Lukáš neměl soupeře, protože postoupilo jenom 15 kluků, takže si první kolo odpustil a rovnou postoupil do dalšího. Do semifinále se nakonec probojovali Lukáš, Samo, Jirka Máslo a Filipski, Z první dvojice postoupil do finále Lukáš, z druhé dvojice Filipski, takže Samo a Jirka Máslo si rozdali boj o 3. příčku, přičemž úspěšnější byl nakonec Jirka Máslo, 2 ku 1. Z finálového souboje vyšel vítězně Lukáš, ale také poměrem 2 ku 1, takže oba souboje o umístění byly divácky zajímavé. Konečné pořadí osmičky: 1. Lukáš, 2. Filipski, 3. Jirka Máslo, 4. Samo, 5. Doby, 6. Plech, 7. Mára Smolka, 8. Radek Hůlka.

Generální sponzor : Singing Rock