Minulý víkend Helmar, Flo a já jsme zajeli dolů do Arca v Itálii, kde jsme uskutečnili nový projekt pro německou televizní show, 'Galileo'.  Janek a Faith pracovali s Galileo již v minulosti.

arco01

 

Rozhodli jsme se pro sraz ve středu. Helmar a já jsme chtěli stopovat do Stutgartu a poté se rozhodnout, kde přespat během 6,5 hodinové cesty do Itálie. Gibbon byl tak laskavý, že nám půjčil jejich dodávku a nějaké nové lajny a my jsme se dostali do údolí už ve středu v noci.

 

arco02

 

Zaparkovali jsme u malého jezírka a spali tak dlouho, dokud nás pálící slunce nevysoukalo ze spacáků, následně z oblečení a konečně nás probudilo. Výhled by nádherný. Vždycky miluji jet do nové oblasti v noci a ráno spatřit obrovské skály.

arco03

 

Po příjezdu jsme byli nadšení počtem možností. Jeli jsme kolem bez konkrétního cíle, jen zaparkovat, projít se a prohlédnout si případné linie. Udělali jsme si několik poznámek o potenciálních lajnách a poté jsme se rozhodli pro malou pauzu a koupání v jezeře Garda. Bohužel vítr od jezera byl extrémně chladný.  Naše nadšení pro plavání rychle opadlo. Flo byl jediný, kdo měl odvahu tam vlézt, ale ani on nemohl vydržet dlouho.

arco04

 

Potom jsme šli na setkání s Fabio Leoni, promluvit si o nějakých highline možnostech a také o projektu domu. Nakonec jsme ho dohnali v prodejně La Sportiva v Arcu a po rychlé koupi  topo mapy, jsme ho šli vyzpovídat ohledně možností. Fabio byl také velmi nadšený z myšlenky projektu domu (více zde).  Řekl, že to je přesně to, co Arco potřebuje a bylo by ideální to realizovat v této lokalitě, o které je slyšet. Bohužel, kvůli plánování světového poháru v lezení příští měsíc, neměl moc času. Nicméně, vrátíme se a budeme vděčný za jeho pomoc na tomto projektu!

arco 05

 

Pátek byl ve znamení návratu k práci. Prochodili jsme celé Alpy, slintali po Dolomitech a hledali nové možnosti. Několik efektních jsme našli, ale ty nakonec nebyly vhodné buď pro filmování, nebo kvůli přístupu.  Nakonec jsme se rozhodli pro lajnu přímo vedle „Star line“. Lajny, kterou realizovali Johannes a Bernhard pro 'Stern TV' a jiný televizní program.  Takže obě lajny filmované do televize se nachází vedle sebe.

arco 06

 

V sobotu jsme byli už docela unaveni. Cestování, teplo a chození si vybralo svou daň. Když jsme se potkali s filmařských štábem, bylo to na nás vidět.  Po chvíli jsme začali s přístupem. Kombinace filmování, výstupu a vynášení vybavení na vrchol. Poté jsme museli trochu vysvětlit, proč jsou některá místa dobrá a některá ne a pak jsme se dostali k navrtání nové lajny.

arco 07

 

Bohužel pro nás, počasí mělo jiné plány, a to 2 bouřky přímo nad námi. 4 hodiny deště a blesků na nás a naše vybavení. Filmový štáb neměl jinou možnost, než sestoupit zpět do města, kde museli nakoupit nové oblečení, protože všechno co jsme měli, bylo promočené.

arco07

 

My tři jsme se schovali pod stromy a malými převisy, kde jsme čekali a mrzli. Doslova jsme neměli čas ani energii jít celou cestu zpátky dolů. Potřebovali jsme dokončit navrtání v první možné minutě, protože jinak by nám nezbýval čas.

arco 08

 

Asi v devatenáct hodin přestalo pršet a nakonec tu bylo zase modré nebe. Helmar a Flo pracovali společně na kotvení na straně nosu a já na druhé straně. Oni pak dostali lajnu na druhou stranu. V době, kdy už byla tma, jsme měli navrtané obě kotvení a lajnu nataženou přes, ukotvenou ve smyčkách. Sbalili jsme potřebné náčiní a schovali, co jsme mohli. Poté jsme začali scházet dolů se vyspat a navařit. Věděli jsme, že budeme muset vstávat speciálně brzo, abychom dohnali ztracený čas.

arco 09

 

Byl zde také další důvod pro vstávání, a to horský běžecký závod, kvůli kterému se stezka uzavírala od 9.30 do pozdního dopoledne. Filmařský tým tu byl brzo a šlo se znovu nahoru. Napínání šlo dobře, i přes hrozně nepříjemné pracovní podmínky na obou stranách, vyžadující složité slanění.

arco 10

 

Flo byl první na lajně a poslal ji na druhý pokus oběma směry. Udělal chybu akorát při nastupování v čongu. Helmar byl druhý a poslal lajnu OSFM bez jakýchkoliv problémů. Poté jsem byl na řadě já. Rychle jsem do kamery vysvětlil myšlenku swami pásu a šel jsem na slanění. Nikdy jsem si neuvědomil, jak složité je se vykroutit ze sedáku, zatímco sedíte na lajně. Ale nakonec jsem byl úspěšný. Ve finále jsem byl dotázaný filmařským týmem: „Jordan, když je swami více nebezpečné a více odstrašující, proč to děláš?“  Na to jsem odpověděl: „ Protože miluji být vystrašený!“Další otázka, na kterou jsem už neodpověděl, byla: „ Proč jsi rád vystrašený?“

arco 11

 

Ironií bylo, že filmařský tým byl připraven vyrazit zpět dříve, než jsme chtěli. Helmar a já jsme je museli přesvědčit, že jejich úsilí stojí za to, aby zůstali trochu déle, zatímco půjdeme naše druhé pokusy a dáme nějaké triky. Helmar vyšel a ukázal šílený double drop knee a krásný surfing. Já jsem na sebe hodil sedák a ukázal dlouhé otočení kolmo z lajny do expozice a nějaké ležící triky. Také se mi tam povedlo vtěsnat několik butt bounce combos bez držení.

 

arco 12

 

Sečteno podtrženo, dobrý, ale stresující výlet. Obrovský dík patří Flo, Helmar, filmařský tým, Gibbon slacklines a Fabio Leoni.

 

Volně přeložil Marek S, z původního článku od Jordna k přečtení zde

Fotogalerie zde

Video zde

 

arco 05

 

 

FOTOlive

FotoLIVE
Srbsko podzim 2019. foto: Ondra Piskáček
Přihlášení
Registrovat
Nejnovější highline
Název Délka Výška
Leonard Euler 201 m 35 m
Fundamentální kámen 86 m 25 m
Hell Hypnosis 45 m 68 m
ACAB, chudák Zapadlo 60 m 15 m
Projekt 135 135 m 60 m
Nejnovější přechody hl
Datum Lajner Highline
17.11.2018 Tomáš Socka
03.07.2018 Lukš Master of the Universe
28.04.2018 Tomáš Master of the Universe
11.03.2018 Tomáš Fundamentální kámen
03.02.2018 Vivaista Hell Hypnosis
Nejnovější přechody longline
Datum Lajner Délka
15.06.2017 Tery_Dudy 40 m
28.03.2017 Radek 105 m
08.03.2017 Radek 52 m
07.03.2017 Jirka 50 m
22.02.2017 Radek 48 m