Zbyšek

děkuji ti,takze kladkama  a nestačilo by prozatim jen directem od EQB?nebo se to takto nepoužívá? mockrát ti děkuji za odpověd a za tvůj čas.

zatim Ahoj

kolouch to Zbyšek

Beck up z lajny se dělá stejně jako když napínáš chodící lajnu. Prostě ji ukotvíš do kotvítek, nebo do šeklů a dopneš kladkama ale dost míň než hlavní lajnu. Při lajně jako back-upu je třeba hodně dobře zabandážovat oba kraje! To kdyby lajna rupla a back-up by se prověsil, aby se nedrbnul o nějakou ostrosť.. Pokud s HL začínáš, doporučuju k přečtení:http://www.slack.cz/homepage/page?name=highline

Hajlajn zdar!

kolouch to Petr

V tom případě bych já osobně udělal tři díry na každý straně, dvě na napínání a jednu jako pojistku. Třebíč je od Liberce celkem z ruky, ale možná někdo z Brna a okolí.

Zbyšek

ahoj

mel bych takový dotaz ,chtel bych se dovybavit na highline. šel jsem jen jednou takovou malou middlajnu a na beck up sme pouzily statiku zabrždenou gri grinou.

mohl byste mi nekdo prosim vas vysvetlit jak pouzívate na beckup druhou lajnu jak se napne? dekuji za odpoved.  

Týna to Kolouch

Díky moc Kolouchu :-) Napíšu ti mail.

Petr Fiala

Ahoj. Budu mít centrálu takže díra sem díra tam. Vrtaný místo je police ve stěně a to ničím nedojistim. Lom je nedaleko Třebíče. Je tam i směr na 50 m. lajnu. Tu nemám. Chtělo by se vám přijet? Petr

kolouch to Petr

Dvě kovy jsou víc než jedna a certifikovaný je lepší než stavební...dvě jsou dražší než jedna a certifikovaný oproti stavebním zrovna tak . Jde taky o to, čím budeš vrtat a jestli Ti vydrží baterky na 4 nebo jenom dvě díry. Tak či tak, všechno železo stejnak ještě někde posichruj, páč lom je lom a nikdy nevýš jak kterej bugr drží...btw. kde je ten lom?

kolouch to Týna

Ale co by ne. Písni mi do mejlu kam ji mám poslat kolouchreceteam@seznam.cz

Petr

Ahoj! Našel jsem dobrý místo na lajnu. Je to zatopený žulový lom. Na jedný straně jsou dobrý stromy, druhou stranu musím zakotvit. Tak mám pár otázek. Na jeden konec lajny dáváte jednu nebo dvě kotvy? Jaký je vhodný průměr a délka kotvy? Je lepší mechanická kotva nebo kotva na lepidlo? Používáte certifikované horolezecké kotvy nebo běžné stavební? Lajny budou mít okolo 30ti m., v prostřed budu asi 1m.nad hlubokou vodou, takže jistící lajnu ani sedák neplánuju. Všechny kotvy budou namáhané na střih. Dík za každou informaci a zkušenost. Petr

Týna

Ahoj Kolouchu!

Chci se zeptat, jestli by nebylo možné získat jeden set zdarma. Plánujeme otevřít neziskový podnik (komunitní centrum) v Praze v samém centru v parku Kampa a mimo spoustu jiných služeb bychom chtěli půjčovat i lajnu. Na oplátku bychom vám nabídli propagaci vašeho e-shopu. Je to nejcentrovatější centrum, myslím, že to je dobré místo pro reklamu.

Týna (kdysi dávno jsem se od vás na Sardinii učila chodit po lajně :-)

OndraH

Jedině mýdlo s jelenem nebo voda. Nic víc...

Jinak jak říká kolouch..Mr*at na to.

Nebo se zkus zeptat Marka Smůlky :-) měl by to být odborník

kolouch

To Cupaa.

Osobně bych smůlu ignoroval...časem se oťape a bude. V žádným případě bych ji nezkoušel dostat dolů nějakým rozpouštědlem typu benzím, ředidlo, nebo toluen.

Cupaa

Ahoj, nevíte někdo jak z lajny dostat smolu, svezla se mi po treepadu a co čert nechtěl, rovnou do smoly. Předem díky za odpovědi. Mám slackline od Equilibrium Trick 20

kolouch

Trička stejně jako loni nebudou, nenašel se nikdo kdo by zpracoval námět

OndraH

A trika-trika budou ?

2kila jsou stále přijatelná si myslim jako

 

kolouch

Dvě novinky ke Keep BalanceVII.
A jak už to tak bývá jedna dobrá a druhá ne.
Ta dobrá: Longlajnová louka u bejvalýho slaklajnovýho chrámu je posekaná, a uklizená, takže podle chuti longline 70-230 m.
Ta ne dobrá: Vlezný bude o pajdu dražší...trochu se nám za ta léta změnily podmínky.

Vejvis to Matěj

ahoj Matěji, mě ty deníčky šlapou, zkus mi napsat na mail petrvejvoda(zavinac)seznam(tecka)cz a pořešíme to kdyžtak osobně  Díkes Vejvis

kolouch

To Matěj...zjistím co se děje.

Matěj

ahoj,

jak tady funguje či nefunguje deníček? Mám zaregistrováno, mám přidanou lajnu, ale při kliknutí na lajny u mě na profilu se objeví jen "processing" a tim to hasne???

kolouch

Zdar Jane,

Tvoji žádost o radu jsem hodil ještě na FB  https://www.facebook.com/pages/slackcz/140068006025184 Držím palce ať se někdo z okolí Děčína chytne. Nebo kdybys měl cestu do Jizerek, tak příští víkend bude sešn v Hejnicích na koupáku (Keep Balance VII), tam by se to dalo probrat i s praktickejma ukázkama .

FOTOlive

FotoLIVE
Kašpárek v rohlíku- Kačina 2019. Mandis
Přihlášení
Registrovat
Nejnovější highline
Název Délka Výška
Leonard Euler 201 m 35 m
Fundamentální kámen 86 m 25 m
Hell Hypnosis 45 m 68 m
ACAB, chudák Zapadlo 60 m 15 m
Projekt 135 135 m 60 m
Nejnovější přechody hl
Datum Lajner Highline
17.11.2018 Tomáš Socka
03.07.2018 Lukš Master of the Universe
28.04.2018 Tomáš Master of the Universe
11.03.2018 Tomáš Fundamentální kámen
03.02.2018 Vivaista Hell Hypnosis
Nejnovější přechody longline
Datum Lajner Délka
15.06.2017 Tery_Dudy 40 m
28.03.2017 Radek 105 m
08.03.2017 Radek 52 m
07.03.2017 Jirka 50 m
22.02.2017 Radek 48 m